Особистий кабінет роботодавця на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України дозволяє роботодавцям подавати запити, формувати заяви-розрахунки, отримувати інформацію про своїх працівників, здійснювати комунікацію з ПФУ та користуватися іншими електронними сервісами. Для входу в особистий кабінет використовується кваліфікований електронний підпис (КЕП).
На вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України для страхувальників доступні такі розділи як: “Комунікація з ПФУ” та “Відомості про трудову діяльність (трудова книжка)”.
Розділ “Комунікація з ПФУ” роботодавцями може використовуватися в тому числі для подання скан-копій трудових книжок працівників, яких було працевлаштовано. Для цього необхідно обрати пункт “Відомості про трудові відносини/трудова книжка”, завантажити скановані копії (Важливо пам’ятати: скан-копії трудових книжок повинні бути кольоровими, чіткими та відображати всі реквізити документа, заповнені сторінки мають бути в хронологічному порядку, допустимий формат pdf. або Jpj.) та підписати їх електронним підписом.
Фізичні особи - підприємці з використанням функціоналу такого розділу можуть подати скан-копію Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про державну реєстрацію ФОП та довідку з ДПС про облік як суб’єкта підприємницької діяльності.
Розділ “Відомості про трудову діяльність” (у верхній частині сайту) дозволяє роботодавцю переглядати інформацію щодо створених звернень “скан-копія трудової книжки” по застрахованим особам, які перебувають з ним у трудових відносинах, а також результат їх опрацювання.
Разом з тим, перевірити актуальність даних електронних трудових книжок працівників, у тому числі за наданими скан-копіями документів, страхувальник може виключно по застрахованим особам, які перебувають з ним у трудових відносинах, шляхом формування в особистому кабінеті на вебпорталі по кожному працівнику довідки за формою “Витяг з ЕТК” у розділі “Запит на отримання електронного документу”.
Наразі оцифровані дані документів, що містять відомості про страховий стаж працівників, у практичній площині використовуються уповноваженими органами для призначення виплат за існуючими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Переваги від впровадження електронної трудової книжки підтверджують очікуваний щодо цього результат: відсутність ризику втрати та пошкодження даних про трудову діяльність, перевірка та підтвердження інформації про набутий страховий стаж у реальному часі при зверненні особи за призначенням виплат, що забезпечуються Пенсійним фондом України, високий рівень захисту даних та їх аутентифікації, наскрізний автоматизований контроль актуальності та достовірності документів, на підставі яких виплачуються пенсійні кошти, зменшення ресурсних витрат роботодавців на ведення паперового документообігу.
Володимир ІЩЕНКО,
начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів
Головного управління Пенсійного фонду України
в Кіровоградській області