Навігація

Архів новин

Вхід

Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Держпродспоживслужба » ХАРЧОВІ ПРОДУКТИ ТА ВЕТЕРИНАРНА МЕДИЦИНА

Як зберігати харчові продукти в закладах торгівлі за умови відключень електроенергії

Внаслідок пошкодження енергосистеми України російськими ракетними обстрілами розпочалися віялові та аварійні відключення електроенергії в регіонах. Водночас важливим питанням залишається забезпечення продовольчої безпеки українців, зокрема дотримання температурних режимів під час виробництва та реалізації харчових продуктів.

    

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області рекомендує суб’єктам господарювання завчасно подбати про наявність альтернативних джерел електроенергії (бензинові або дизельні генератори, портативні електростанції, автомобільні рефрижератори тощо)...

Докладніше

Чума дрібних жуйних тварин – небезпечна вірусна хвороба овець та кіз 

Відповідно до інформації на офіційному сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин та Європейського Союзу, на території Греції та Румунії були зареєстровані випадки захворювання тварин на чуму дрібних жуйних тварин.

   

Новоукраїнське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Кіровоградській області наголошує, що задля недопущення занесення та поширення захворювання, суб’єктам господарювання усіх форм власності, що утримують дрібну рогату худобу, необхідно вжити додаткових застережливих заходів...

 

Докладніше

До уваги!

Стихійна торгівля продуктами харчування – загроза епідемічного добробуту населення. Торгівля «з рук» на вулицях, у дворах, скверах та в інших невстановлених місцях заборонена, оскільки ці продукти харчування не відповідають санітарним нормам...

Докладніше

Обережно! Водно-нітратна метгемоглобінемія!

Вживання питної води, яка не відповідає вимогам за санітарно-мікробіологічними показниками може стати причиною захворюваності на такі інфекційні захворювання, як вірусний гепатит А, черевний тиф, дизентерія, холера, ротавірусні інфекції, лептоспіроз тощо. Вживання води, яка не відповідає вимогам за санітарно-хімічними показниками також може призвести до ряду захворювань. Так, вживання води з наднормативним вмістом нітратів може призвести до водно-нітратної метгемоглобінемії. В останні роки все частіше чуємо про смертельні випадки дітей раннього віку від водно-нітратної метгемоглобінемії, або так званого «блакитного синдрому немовлят». Водно-нітратна метгемоглобінемія діагностується найчастіше у дітей раннього віку при штучному вигодовуванні дитячими сумішами, приготовленими на воді з високим вмістом нітратів...

Докладніше

ДО УВАГИ!

 

Що потрібно знати про губчасту енцефалопатію великої рогатої худоби

Наприкінці минулого століття постала проблема пріонних інфекцій. Трансмісивні спонгіформні енцефалопатії, або пріонні інфекції – це група нейродегенеративних захворювань, які трапляються в жуйних, норок, оленів, котячих та людей.

                   

Енцефалопатія губкоподібна великої рогатої худоби (ЕГВРХ) - синонімічні назви: спонгіформна енцефалопатія, трансмісивна губчастоподібна енцефалопатія, Губчаста енцефалопатія великої рогатої худоби (англ. Bovine spongiform encephalopathy (BSE) - це смертельна хвороба великої рогатої худоби, з нервовими розладами що прогресують, спричинена накопиченням аномального білка у нервовій тканині під назвою «пріон». Характеризується тривалим інкубаційним періодом, повільним перебігом, ознаками ураження центральної нервової системи, дифузною дистрофічною енцефалопатією. Клінічні ознаки хвороби реєструють здебільшого у тварин у віці 4-5 років і дуже рідко у молодих тварин (старше 20-місячного віку). Частіше хвороба трапляється у корів молочного напряму продуктивності й рідше – у м’ясних порід. Хвороба завжди закінчується летально...

                

 

Докладніше

Сказ: небезпека хвороби та ефективність щеплень

Сказ – це особливо небезпечне, гостре, заразне, надзвичайно важке і невиліковне захворювання людей і тварин, яке неминуче закінчується смертю. Джерелом збудника сказу є хворі тварини (зокрема червоні лисиці), які виділяють вірус зі слиною. Зараження сказом відбувається в основному через покуси чи внаслідок потрапляння слини хворої тварини на свіже поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок.

 

У перебігу хвороби розрізняють 3 стадії: передвісники, збудження і параліч. У першій стадії, яка триває 1-3 дні, на місці укусу з’являються неприємні відчуття (біль, печіння, заніміння, свербіння), почервоніння і набряк. Показним у цей час є симптомокомплекс неспокою, страху, занепокоєння: хвора тварина пригнічена, відмовляється від їжі, погано спить, уникає людей. Стадія збудження характеризується розвитком нападів гідрофобії (водобоязні) - дуже болючих спазмів глотки і гортані з шумним диханням та навіть його зупинкою. Також виникають судоми у відповідь на посилений рух повітря (аерофобія), боязнь яскравого світла (фотофобія), голосного звуку. Через 2-3 дні стадія збудження змінюється на стадію паралічів (м’язів кінцівок, язика, глотки). Смерть настає від паралічу дихання і порушення серцевої діяльності.

 

Як діяти людям, яких покусала тварина?

Перш за все необхідно якомога швидше промити рану водою з господарським милом, обробити краї 5% розчином йоду, накласти стерильну пов’язку і звернутись у травматологічні пункти (відділення) лікарні за медичною допомогою, або до найближчого лікувально-профілактичного закладу. У разі укусів дикими, безпритульними тваринами треба пройти курс антирабічних щеплень у медичному закладі. Ці щеплення наразі - єдиний ефективний засіб профілактики сказу.

Тварину, яка вкусила людину, в жодному разі не слід вбивати. Її варто ізолювати, встановити за нею нагляд, попередити ветеринарного працівника, який протягом 10 днів буде проводити клінічний огляд тварини.

 

Для запобігання виникнення сказу потрібно регулярно проводити щеплення домашніх улюбленців, а якщо з’явилися клінічні ознаки захворювання, доправити тварину для огляду у ветеринарну установу.

 

Зазначимо, що протягом 2022 року на території Новомиргородської ТГ сказ було лабораторно підтверджено у 6 голів лисиць, 1 кота та 1 собаки. Щороку працівниками Новоукраїнської районної державної лікарні ветеринарної медицини (Новомиргородський відділ) здійснюються профілактичні подвірні щеплення собак та котів проти сказу. Так з початку року вже проведено щеплення 2 610 собакам та котам.

 

Водночас деякі власники тварин відмовляються від надання тварин собак та котів для профілактичних щеплень. Звертаємо увагу, що за порушення вимог Закону України «Про ветеринарну медицину», ст.107 КупАП щодо порушення правил карантину тварин та ненадання тварини для проведення щеплення антирабічною вакциною, ст.107-2 КупАП щодо порушення вимог ідентифікації та реєстрації тварин власники тварин несуть адміністративну відповідальність.

 

Власники тварин зобов’язані щорічно надавати їх для проведення щеплення проти сказу. Вакцина є безкоштовною в державних лікарнях ветеринарної медицини Держпродспоживслужби області.

 

Закликаємо громадян до усвідомлення наслідків відмови від регулярного щеплення домашніх улюбленців проти сказу. Хвороба невиліковна і в випадку пізнього звернення до лікувального закладу на людину чекає неминуча смерть.

 

Якщо ви вирішили завести домашнього улюбленця чи надали прихисток безпритульній тварині, обов’язково зверніться у ветеринарну установу для проведення клінічного огляду тварини та профілактичної вакцинації проти сказу.

 

 

Новоукраїнське районне управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Кіровоградській області

    Маєте проблеми зору?
    Оберіть зручний формат:

    A-    A    A+  Увімкнути альтернативну версію сайту


Опитування




Корисні ресурси






    Офіційне інтернет-представництво Президента України


    Верховна Рада України


    Законодавство України


    Кабінет Міністрів України


    Кіровоградська ОДА


    Кіровоградська обласна рада