Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Спадок або дарунок, отриманий від батьків, не оподатковується

Спадок або дарунок, отриманий від батьків, не оподатковується

Статтею 174 Податкового кодексу України встановлено однаковий порядок оподаткування для доходу, отриманого у спадщину та доходу, отриманого  як дарунок від фізичних осіб.

Порядок оподаткування цих доходів залежить від ступеня споріднення із спадкодавцем або дарувальником.

Так, якщо Ви отримали спадщину або дарунок від члена сім’ї І-го ступеня споріднення, то вартість отриманої власності оподатковується за 0-ю ставкою податку на доходи фізичних осіб.

Фізична особа, яка отримує спадщину або дарунок від члена сім’ї ІІ-го ступеня споріднення, сплачує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 % від вартості отриманого.

Відповідальними за сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету, є громадяни, які отримали у спадщину або дарунок майно, грошові кошти, майнові чи немайнові права.

Відповідно до пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 розділу І Податкового кодексу України членами сім’ї фізичної особи І-го ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, які мають ІІ-й ступінь споріднення.

Прес-служба ГУ Міндоходів

у Кіровоградській області