Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Новини » В Україні остаточно заборонили тонкі поліетиленові пакети

В Україні остаточно заборонили тонкі поліетиленові пакети

З 1 січня 2023 року набрав чинності Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Відтак в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг забороняється розповсюдження усіх надтонких, тонких та оксорозкладних пластикових пакетів, у тому числі для пакування льоду, сипучих продуктів, м’яса, свіжої риби. Такі пакети мають повністю зникнути з торгових точок. Альтернативою їм мають стати біорозкладні, паперові чи пластикові пакети товщиною понад 50 мкм. Безкоштовних кульочків не буде жодних. Тому, вирушаючи у магазин, рекомендуємо брати свою тару і пакування: багаторазові торбинки, шопери, контейнери і лотки. У продажу залишаться пакети багаторазового використання товщиною понад 50 мкм. До речі, їх, як і надтонкі, можна здавати на переробку.

Відповідальність за нерозповсюдження надтонких пакетів несуть продавці та власники торгових точок. Якщо покупець прийде зі своїм пакетом, то пакування у нього, не накладає відповідальності на магазин. А от якщо продавець запакує товар у не біорозкладний пакет – йому загрожує покарання.

• За порушення норм цього закону Держпродспоживслужба застосовує до суб’єктів господарювання такі адміністративно-господарські штрафи: розповсюдження заборонених пакетів в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг карається штрафом від 8,5 тис. грн до 17 тис. грн, при повторному порушенні – від 17 до 34 тис. гривень.
  • За безоплатне розповсюдження пластикових пакетів штраф становитиме від 1,7 тис. до 3,4 тис. грн, а при повторному порушенні – до 8,5 тис. грн.