Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Новини » ″Будь в тренді - говори українською″

″Будь в тренді - говори українською″

ПРО ОБСЛУГОВУВАННЯ СПОЖИВАЧІВ
УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ

Відповідно до Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" (далі - Закон) передбачено, що мовою обслуговування споживачів в Україні - є державна мова.

Згідно зі статтею 30 Закону всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, мають обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари й послуги, у тому числі через інтернет-магазини та інтернет-каталоги, українською мовою. Проте, на прохання клієнта, його обслуговування може здійснюватися іншою, прийнятною для сторін мовою.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, готельного бізнесу, автозаправних станціях тощо на відповідній території необхідно неухильно дотримуватися вимог Закону.

Щоб дізнатися громадську думку щодо реального стану використання української мови у закладах сфери обслуговування просимо пройти опитування за посиланням: https://forms.gle/GDvEFCysXuqceiZ28

Крім того, доводимо до відома, що, у разі порушення прав на отримання інформації та послуг українською мовою, споживачі можуть звернутися до Уповноваженого із захисту державної мови на поштову адреса: 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12, e-mail: lyst@mova-ombudsman.gov.ua або через форму Електронне звернення https://mova-ombudsman.gov.ua