Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Новини » Урядова програма безповоротних грантів для створення та розвитку власного бізнесу

З 1 липня 2022 року держава започаткувала систему мікрогрантів для українських підприємців, суб’єктів господарювання “єРобота”. Вона спрямована на допомогу у відкритті нової справи, розвитку вже активного бізнесу, створенні стартапів та навчанні. Метою збільшити кількість робочих місць.

Доступні гранти для українських підприємців.

1.На власну справу.
Мета: відкрити власну справу або розвивати уже наявне підприємство.
Умови: створення одного (до 150 тисяч гривень) чи двох (до 250 тисяч гривень) робочих місць.
Розмір гранту: 150-250 тисяч гривень.

2.На садову діяльність.
Мета: створення чи розвиток садівництва, виноградарства та вирощування ягід.
Умови: наявність власної чи орендованої ділянки, розробка проєкту саду площею від 1 до 25 га та сплата 50% податків до державного бюджету.
Розмір гранту: держава сплатить 70% від вартості проєкту (від 300 до 400 тисяч гривень за один гектар саду). Всього на програму виділено 4 млрд гривень.

3.На теплицю.
Мета: організація чи розвиток тепличного господарства.
Умови: один інвестор може побудувати одну теплицю площею до 2 га та прийняти на роботу 40 працівників, а також сплатити 50% отриманих грантових коштів як податки протягом трьох років.
Розмір гранту: перша тисяча заявників отримає фінансування в розмірі 70% від вартості проєкту (до 7 млн гривень), усі наступні учасники — 50% від необхідного стартового капіталу (до 5 млн гривень).

4.Переробні підприємства.
Мета: збільшення кількості переробних підприємств у наступних сферах: деревообробка, виробництво меблів, металообробка, агропереробка, виробництво будматеріалів.
Умови: створити не менше 25 робочих місць та сплатити 100% від отриманих коштів як податки протягом трьох років.
Розмір гранту: одноразова виплата до 8 млн гривень на придбання обладнання. Закладений бюджет становить 7 млрд гривень.

Як отримати грант?

Взяти участь у грантовій програмі можуть як молоді, так і досвідчені підприємці. Щоб стати учасником конкурсного відбору, необхідно подати заявку через “Дію”. Після цього конкурсантів очікує три етапи оцінки:
● перевірка кредитної історії та фінансової репутації;
● оцінка бізнес-плану фахівцями з Ощадбанку;
● співбесіда в місцевому центрі зайнятості.
За кожен етап учасник програми отримує бали. На їх основі вирішується порядок надання грантових коштів.

Кількість претендентів на грант значно перевищує закладений бюджет програми. Через це кожна помилка чи неточність у бізнес-плані, недостатня обґрунтованість соціальної важливості або фінансової надійності бізнесу може стати причиною для відмови у наданні гранту.

Щоб гарантовано отримати фінансування своєї підприємницької діяльності, реєструйся на безкоштовну консультацію від експертів Фонду підтримки бізнесу.