Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Новини » 14 ЧЕРВНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДОНОРА

14 ЧЕРВНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДОНОРА

Щорічно 14 червня,  згідно з рішенням 58-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я в Женеві 2005 року, країни світу відзначають Всесвітній день донора.

Це подяка добровільним неоплачуваним донорам за їхній благородний вчинок та порятунок життя людей, що потребують переливання донорської крові або її компонентів.

Зазвичай у цей день проводилась широка інформаційна кампанія та заклик до дії, але в умовах повномасштабного російського вторгнення на територію України суттєво змістились акценти. Багато чоловіків приєдналися до складу Сил оборони, через що не можуть здавати кров, хоча саме вони роками були регулярними донорами та закривали потребу у крові. Зараз вони захищають країну від ворога.

Під час воєнних дій, відколи історія пам'ятає кровопролитні війни, донорська кров була ледь не єдиним способом врятувати бійця, який зазнав поранення з масивною крововтратою.

В реаліях сьогоднішньої війни, ми, українці в тилу, повинні робити все від нас залежне, аби зберегти життя кожному бійцю. Крім того, варто не забувати й про цивільних, які стають жертвами ракетних та артилерійських ударів - їм необхідна донорська кров.

Ми й надалі повинні формувати у своїй спільноті та громаді культуру регулярного та безоплатного донорства крові.

Пам’ятаймо, що лише півлітра донорської крові може врятувати життя трьох пацієнтів! Можливо, саме ваша кров подарує життя людині, яка зазнала лиха!

Донорство - це дійсно  велика  і  дуже  добра  справа,  яка  допомагає  рятувати  людські життя.

Велика  шана і  подяка  донорам.