Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Новини » День пам’яті жертв фашизму

День пам’яті жертв фашизму

У другу неділю вересня Україна разом з усім світом традиційно вшановує пам’ять жертв фашизму. Відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв фашизму започатковано в 1962 році саме у вересні (друга неділя), адже на цей місяць припадають дві пов’язані з Другою світовою війною дати — день її початку та повного завершення.

Це День пам’яті десятків мільйонів людей, які загинули в результаті гігантського, нелюдського експерименту. Це мільйони солдатів, яких фашистські лідери зіштовхнули один з одним, але ще більше – мирних жителів, які гинули під бомбами, від хвороб та голоду.

Фашизм ніс із собою руйнування, насильство та ненависть, знищуючи все на своєму шляху. Але водночас цей трагічний період став випробуванням на людяність, мужність і силу духу, які проявлялися серед тих, хто протистояв злу.

Україна входить до числа країн, які найбільше постраждали від фашизму в роки Другої світової війни — як від воєнних дій, так і від військових злочинів. Прямі втрати населення — вбиті та померлі від поранень або голоду, зниклі безвісти — становлять мільйони осіб.

Враховуючи воєнно-політичну ситуацію сьогодення, коли Україна знову зазнає військового вторгнення і гинуть кращі сини і доньки нашої нескореної держави, утвердження у суспільній свідомості ідеалів миру стає як ніколи актуальним.

Ми не маємо права забувати уроки минулого. Тому сьогодні, у цей день, ми вшановуємо пам'ять усіх, хто загинув, а також висловлюємо повагу тим, хто боровся проти фашизму та захищав світ від тиранії.