|
|
|
Так, можуть.
Однією з таких форм взаємодії є створення електронного кабінету роботодавця. Інструкція щодо його створення розміщена на вебсторінці Державного центру зайнятості, посилання тут: https://surl.li/mtdkcq
Принагідно слід зазначити, що постановою Кабінету Міністрів України від 11 червня 2025 року № 688 (набрала чинності 13 червня 2025 року) запроваджено реалізацію протягом двох років експериментального проекту щодо впровадження та забезпечення функціонування електронної системи для підтримки підприємництва “Онлайн-кабінет підприємця”.
Цією ж постановою затверджено порядок його реалізації. Метою реалізації експериментального проекту є забезпечення суб’єктів господарювання персоналізованими програмами підтримки, що спрямовані на розвиток таких суб’єктів господарювання в процесі провадження ними господарської діяльності, шляхом надсилання відповідних пропозицій в електронний кабінет користувача засобами електронної системи для підтримки підприємництва “Онлайн-кабінет підприємця” та/або засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія.
Постанова Кабінету Міністрів України від 11 червня 2025 року № 688 доступна на урядовій вебсторінці, посилання тут: https://shorturl.at/Xi73F
#Електронний_кадровий_клуб
|
|
|
Так, можна.
На вебсторінці Державного центру зайнятості діє рубрика “Єдиний портал вакансій”, за допомогою якої можна ознайомитись, зокрема, з вакансіями у сфері охорони здоров’я, посилання тут: https://dcz.gov.ua/job
Звертаємо увагу, що інформація про вакансії, якими оперує Державна служба зайнятості, отримується з офіційних форм звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)”, які подаються лікарнями та іншими медичними закладами.
Також зазначимо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 травня 2025 року № 635 (набрала чинності 03 червня 2025 року) на період дії правового режиму воєнного стану в Україні випускникам, які починаючи з 2025 року закінчили підготовку в інтернатурі за лікарськими спеціальностями та у році закінчення підготовки в інтернатурі уклали на строк не менш як три роки договір про роботу на лікарських посадах у закладах охорони здоров’я державної або комунальної форми власності (що розташовані у сільській місцевості, а також на території активних бойових дій згідно з переліком територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженим Міністерством розвитку громад та територій) надається одноразова адресна грошова допомога у розмірі 200 тис. гривень.
Постанова Кабінету Міністрів України від 30 травня 2025 року № 635 доступна на урядовому вебпорталі, посилання тут: https://www.kmu.gov.ua/npas/deiaki-pytannia-nadannia-odnorazovoi-adresnoi-hroshovoi-dopomohy-vypusknykam-iaki-t300525
#Правовий_порадник_шукача_роботи
|
|
|
Насамперед зазначимо, що відповідно до статті 24 Закону України “Про зайнятість населення” перелік (види) соціальних послуг у сфері зайнятості визначається цим Законом та статтею 7 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”. Соціальні послуги суб’єктам ринку праці надаються кар’єрними радниками, консультантами по роботі з роботодавцями. Постановою Кабінету Міністрів України від 17 березня 2023 року № 237 затверджено Порядок надання соціальних послуг суб’єктам ринку праці кар’єрними радниками, спеціалізованими кар’єрними радниками, консультантами по роботі з роботодавцями.
Одночасно з цим Законом України “Про соціальні послуги” визначено основні організаційні та правові засади надання соціальних послуг, спрямованих на профілактику складних життєвих обставин, подолання або мінімізацію їх негативних наслідків, особам/сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах. Надавачами цього виду соціальних послуг є юридичні та фізичні особи, фізичні особи-підприємці, включені до розділу "Надавачі соціальних послуг" Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг. Статтею 13 Закону України “Про соціальні послуги” визначено, що соціальні послуги можуть надаватися у центрах зайнятості, закладах охорони здоров’я, освіти, культури та інших установах.
Таким чином, у центрах зайнятості можуть надаватися соціальні послуги відповідно до норм Закону України “Про соціальні послуги” іншими державними установами.
Примітка. Законом України від 20 березня 2025 року № 4332-IX “Про внесення змін до Закону України "Про соціальні послуги" щодо удосконалення надання соціальних послуг” (набрав чинності 17 травня 2025 року та буде введено в дію з 16 червня 2025 року) внесено відповідні зміни до Закону України “Про соціальні послуги”. Зміни внесені також до статті 13 цього Закону – ці зміни не змінили можливість надання соціальних послуг в центрі зайнятості.
Закон України від 20 березня 2025 року № 4332-IX доступний на парламентській вебсторінці: https://shorturl.at/AFFgy
#Правовий_порадник_шукача_роботи
|
|
|
«Безбар'єрні сервіси служби зайнятості, пенсійного фонду та державної податкової служби» – такою була тема чергової онлайн-сесії комунікаційної платформи «Діалог влади та бізнесу».
Серед спікерів заходу була заступниця директора Кіровоградського обласного центру зайнятості Наталія Невідома, яка розповіла про цифрові послуги Державної служби зайнятості.
Насамперед були презентовані інформаційні ресурси (вебсайт, соціальні мережі), мобільний застосунок «Державна служба зайнятості», портал «Дія» та їх можливості.
Далі йшлося про електронні послуги, які доступні для роботодавців та шукачів роботи через електронні кабінети. Н. Невідома коротко окреслила їх функціонал.
Спікера розповіла й про:
- «Електронну чергу», за допомогою якої в режимі онлайн бажаючі мають можливість самостійно записатись на перше відвідування до центру зайнятості, обрати дату та час відвідування, а також визначити із пропонованих мету звернення;
- «Єдиний портал вакансій» – найбільшу в Україні базу даних, що відкриває цілий спектр кар’єрних можливостей для населення Сервіс групує вакансії для користувачів не лише за спеціалізацією, розміром оплати праці чи географічною складовою, а й за чотирма додатковими критеріями: вакансії державного сектору, пропозиції для ветеранів і ветеранок, пропозиції сил оборони та вакансії із наданням житла. Вакансії оновлюються в режимі реального часу. Сервіс адаптований для усіх мобільних пристроїв, що доводить безбар'єрність у пошуку підходящої роботи;
- «Єдине вікно послуг» – сервіс для тих, кому потрібна різнопланова допомога. В одному місці зібрана вичерпна інформація про послуги та програми підтримки від недержавних і громадських організацій. Напрямки допомоги охоплюють різні сфери: від навчання, працевлаштування, психологічної та юридичної допомоги до відкриття власного бізнесу;
- «Платформа з профорієнтації та розвитку кар'єри» – онлайн тестування, що дає можливість дізнатися про себе більше: обрати собі майбутній фах, оцінити Soft Skills, щоб зрозуміти свої сильні сторони та конкурентні переваги, а також додаткові навички, які бажано опанувати; зрозуміти, чи маєте Ви хист до підприємницької діяльності.
Заступниця директора поінформувала й про послуги, які можна отримати через портал «Дія». Зазначила, що роботодавці можуть подати заяви на компенсації за облаштування робочого місця для особи з інвалідністю, працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, на отримання гранту чи мікрогранту та інші. Шукачі роботи, у свою чергу, можуть подати заяви на отримання статусу безробітного, призначення допомоги по безробіттю, припинення реєстрації як безробітного.
На завершення спікерка підкреслила, що Державна служба зайнятості активно впроваджує безбар’єрні умови для здобуття освіти. Ця освітня доступність реалізується через програми професійного навчання, які адмініструє служба, відкриваючи перед кожним можливість опанувати нові навички та знайти своє місце на ринку праці. Завдяки цим ініціативам освіта стає доступною незалежно від життєвих обставин, а навчання – ефективним, сучасним і орієнтованим на реальні потреби економіки.
Довідково. Захід пройшов у рамках Національного тижня безбар'єрності, основна мета якого – створити в Україні інклюзивне суспільство, де кожна людина має рівні права і можливості, незалежно від віку, стану здоров’я чи соціального статусу.
|
|
|
Так, надає.
Така допомога надається під час безпосереднього звернення працівників кадрових служб до служби зайнятості. Також є можливість скористатись електронними послугами Державної служби зайнятості на її вебпорталі: https://shorturl.at/9rZPg .
Принагідно слід зазначити, що протягом останніх декількох років питання виконання надомної та дистанційної роботи суттєво врегульовані змінами до Кодексу законів про працю України.
02 травня 2025 року набрав чинності Закон України від 27 березня 2025 року № 4339-IX “Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо удосконалення правового регулювання окремих питань надомної та дистанційної роботи”, яким внесені чергові зміни, що стосуються питань службових відряджень відповідних категорій працівників, можливості віднесення до таких категорій працівників, якщо їх діти віком до 14 років навчаються у закладах загальної середньої освіти за дистанційною формою здобуття освіти.
Закон України від 27 березня 2025 року № 4339-IX доступний на парламентській вебсторінці, посилання тут: https://shorturl.at/7U9Rx .
#Електронний_кадровий_клуб
|
|
|
Так, може.
Нагадаємо, що суб'єкти господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні (приватні агентства зайнятості), співпрацюють з регіональними центрами зайнятості, у тому числі шляхом укладення договорів про співпрацю за окремими напрямами діяльності (Закон України “Про зайнятість населення”). До таких напрямів належить і обмін даними про вільні робочі місця/вакансії.
Тож, центри зайнятості можуть використовувати інформацію приватних агентств зайнятості при підборі підходящої роботи кар'єрними радниками.
Також використовується інформація про вакансії, що надається роботодавцями безпосередньо до Державної служби зайнятості за формою № 3-ПН. Водночас слід зазначити, що раніше подання такої інформації відносилось до обов’язку роботодавців. Відтепер це вже є правом, а не обов’язком роботодавця. Відповідні зміни внесені до Законом України від 15 квітня 2025 року № 4353-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення національної системи кваліфікацій відповідно до актуальних потреб ринку праці” (набрав чинності 02 травня 2025 року).
Закон України від 15 квітня 2025 року № 4353-IX доступний на парламентській вебсторінці: https://shorturl.at/qV1K2
Все про форму звітності № 3-ПН та інші форми звітності тут: https://shorturl.at/AX4OI
#Правовий_ порадник_посередника
|
|
|
Так, можуть.
На початку нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738 “Деякі питання надання грантів бізнесу” (із змінами) затверджено низку порядків, які регулюють питання підтримки підприємництва через грантові програми. Серед них, Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу та Порядку надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей. Ці порядки центри зайнятості супроводжують безпосередньо.
Також вищевказаною постановою затверджено Порядок надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства та Порядок надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства. Щодо цих порядків центри зайнятості не задіяні безпосередньо в наданні грантів, але мають можливість надавати консультаційну допомогу з питань організації та провадження підприємницької діяльності та надавати роботодавцям послуги з добору працівників.
Примітка. Постановою Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2025 року № 469 (набрала чинності 24 квітня 2025 року та доступна за посиланням: https://shorturl.at/2k7E8 ) внесено зміни до Порядку надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства та Порядку надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства.
Довідково. Ознайомитись з інформацією про послуги для роботодавців, фінансові програми, які адмініструє Державна служба зайнятості, звітність та інший корисний контент можна ознайомитися за посиланням: https://shorturl.at/77ocCс .
#Підтримка_підприємництва
|
|
|
Так, задіяні.
Насамперед нагадаємо, що розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 березня 2025 року № 294-р викладено в новій редакції Національну стратегію із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Урядовим розпорядженням від 25 березня 2025 року № 374-р затверджено план заходів на 2025-2026 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.
Зазначений план передбачає, серед іншого, забезпечення доступу до фінансів суспільних груп, що потребують здійснення додаткових заходів із забезпечення інклюзії шляхом створення програм підтримки. Одним із заходів такого завдання є забезпечення надання індивідуальних і групових консультацій з питань організації та провадження підприємницької діяльності, консультаційних, інформаційних, інформаційно-роз’яснювальних та довідкових послуг щодо програм, які реалізуються Державною службою зайнятості, зокрема в рамках урядового проекту “єРобота”.
Довідково. Корисний контент про державну підтримку підприємництва розміщений на вебресурсі Державної служби зайнятості, посилання тут: https://shorturl.at/vBqqF Розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 березня 2025 року № 374-р можна переглянути на урядовому вебпорталі: https://shorturl.at/hsoXr
#Правовий_порадник_шукача_роботи
|
|
|
У Кропивницькому до Всесвітнього дня охорони праці відбулася панельна дискусія з питань охорони праці, безпеки працівників та організації інклюзивних робочих місць.
У дискусії взяли участь регіональна координаторка програми «Перезавантаження: розширення можливостей для працевлаштування» Кіровоградської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Лілія Кулак, представники Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю. Серед учасників також була заступниця директора обласного центру зайнятості Наталія Невідома.
Під час панельної дискусії обговорили низку важливих питань: виклики, що постали перед службою охорони праці на підприємствах у зв’язку з війною та її наслідками, психосоціальну підтримку працівників, облаштування інклюзивних робочих місць для ветеранів, які повертаються до цивільного життя, а також зміни до законодавства щодо соціального захисту осіб з інвалідністю.
Наталія Невідома розповіла про державні механізми підтримки роботодавців у працевлаштуванні окремих категорій громадян, у тому числі осіб з інвалідністю, та забезпечення їх можливості повернутися до активної зайнятості й соціалізуватися завдяки створенню інклюзивних умов. Насамперед вона зупинилася на урядовій програмі виплати компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць, місць провадження господарської або незалежної професійної діяльності для осіб з інвалідністю.
Вона наголосила, що роботодавець, який працевлаштував людину з інвалідністю та підготував для неї робоче місце, має можливість отримати компенсацію вартості його облаштування. Роботодавець може скористатися компенсацією вже після облаштування робочого місця для працевлаштованої людини з інвалідністю. Строк подання заяви — до 180 календарних днів з дня працевлаштування такої особи.
Н. Невідома окреслила категорії громадян, для яких роботодавець може облаштувати робоче місце:
- особи з інвалідністю І та ІІ групи;
- ветерани з інвалідністю, які вийшли на роботу після звільнення з військової служби на збережене робоче місце;
- особи з інвалідністю, які розпочали підприємницьку діяльність та облаштували власне робоче місце;
- особи з інвалідністю, які продовжили підприємницьку діяльність після звільнення з військової служби у запас і облаштували власне робоче місце.
На Кіровоградщині вже були відшкодовані витрати роботодавцям на придбання меблів, ортопедичних крісел, столів із покращеним функціоналом, спеціальних поручнів, систем відеоспостереження та додаткового освітлення, мультимедійного комплексу (інтерактивної дошки), монокуляра тощо.
Заступниця директора обласного центру зайнятості також зупинилася на компенсації для роботодавців, які працевлаштували осіб з інвалідністю з числа зареєстрованих безробітних.
Під час заходу вона акцентувала увагу на можливості професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни. Було презентовано експериментальний проєкт з організації професійного навчання таких осіб у закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості. Повідомила, що перелік напрямів навчання включає 98 професій та близько 400 освітніх програм, за якими на ринку праці в області стабільно є попит.
Йшлося також про експериментальний проєкт щодо організації професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені, можливості отримання ваучерів на навчання та про грантову програму на створення або розвиток власного бізнесу для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та членів їхніх сімей.
Підвела підсумки панельної дискусії регіональна координаторка програми «Перезавантаження: розширення можливостей для працевлаштування» Кіровоградської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Лілія Кулак: «Під час нашої розмови ми отримали корисну та змістовну інформацію про кроки держави у сфері охорони праці, проблемні питання та шляхи їх вирішення, як на рівні держави, так і безпосередньо в області. Також ми отримали інформацію щодо дії деяких норм законодавства України, про соціальний захист осіб з інвалідністю, цікавою і важливою була інформація щодо створення інклюзивних робочих місць для осіб з інвалідністю, зокрема для ветеранів, які повертаються на свою робочі місця, та різні програми щодо навчання та перенавчання нашого населення. Такі зустрічі є інформативними і мають бути й у подальшому».
Довідково: панельна дискусія організована з ініціативи Національного комітету Товариства Червоного Хреста України за сприяння Кіровоградської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.
|
|
|
Прийшла весна – пора оновлення, чистоти та спільної праці. Попри війну, повітряні тривоги та щоденні виклики, справжні господарі розпочали активні дії задля благоустрою рідного краю. Сприятливі погодні умови надихнули жителів громад на покращення стану довкілля.
Задля максимального залучення незайнятих громадян до прибирання прилеглих територій щороку комунальні підприємства та органи місцевого самоврядування комунікують зі службою зайнятості у напрямку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру.
Світловодська громада вже розпочала благоустрій своєї території. Серед тих, хто дбає не лише про чистоту своїх територій, а й про зайнятість місцевих мешканців – КП «Житлосервіс 2012». Вони активно взаємодіють у напрямку організації громадських робіт із Світловодським управлінням Олександрійської філії обласного центру зайнятості.
Учасники громадських робіт – безробітні громадяни – виконують важливу справу: прибирають кладовища, меморіали, місця поховань загиблих захисників України, доглядають за об’єктами історичної та культурної спадщини, ліквідують стихійні сміттєзвалища.
Особливої уваги заслуговує участь безробітних у загальноміській толоці з благоустрою міста, що проходить наразі у місті Світловодськ. Безробітні разом з містянами, які виявили бажання долучитися до благоустрою території, працюють над впорядкуванням зупинок громадського транспорту, скверів, парків, Бульварного узвозу, центральної вулиці міста, прибудинкових територій та інших громадських просторів.
Це не просто прибирання – це праця та прояв любові до свого міста й країни, прагнення зробити їх кращими для себе, для дітей, для всіх українців.
Водночас це реальна допомога громадам та підтримка для тих, хто шукає роботу. Лише цьогоріч до таких робіт долучилися майже 60 безробітних, з них половина – внутрішньо перемішені особи. На оплату праці безробітних громадян з місцевих бюджетів було спрямовано понад 437 тис. грн.
Світловодщина – це край відповідальних та стійких людей, які не чекають змін, а роблять їх власноруч. «Поки наші захисники боронять незалежність на передовій, ми тримаємо свій тил – у чистоті, порядку та любові до рідної землі», – стверджує Лариса Шевченко, начальник Світловодського управління.
|
|
Маєте проблеми зору? Оберіть зручний формат:
A-
A
A+
|