Навігація

Архів новин

Вхід

Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Державна служба зайнятості інформує » Для роботодавців

Чи надає служба зайнятості допомогу роботодавцям в доборі працівників для виконання надомної та дистанційної роботи?

Так, надає.

Така допомога надається під час безпосереднього звернення працівників кадрових служб до служби зайнятості. Також є можливість скористатись електронними послугами Державної служби зайнятості на її вебпорталі: https://shorturl.at/9rZPg .

Принагідно слід зазначити, що протягом останніх декількох років питання виконання надомної та дистанційної роботи суттєво врегульовані змінами до Кодексу законів про працю України.

02 травня 2025 року набрав чинності Закон України від 27 березня 2025 року  № 4339-IX “Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо удосконалення правового регулювання окремих питань надомної та дистанційної роботи”, яким  внесені чергові зміни, що стосуються питань службових відряджень відповідних категорій працівників, можливості віднесення до таких категорій працівників, якщо їх діти віком до 14 років навчаються у закладах загальної середньої освіти за дистанційною формою здобуття освіти.

Закон України від 27 березня 2025 року № 4339-IX доступний на парламентській вебсторінці, посилання тут:  https://shorturl.at/7U9Rx .

 

#Електронний_кадровий_клуб

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Чи може бути використана інформація приватного агентства зайнятості про вакансії при працевлаштуванні безробітних центрами зайнятості

Так, може.

Нагадаємо, що суб'єкти господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні (приватні агентства зайнятості), співпрацюють з регіональними центрами зайнятості, у тому числі шляхом укладення договорів про співпрацю за окремими напрямами діяльності (Закон України “Про зайнятість населення”). До таких напрямів належить і обмін даними про вільні робочі місця/вакансії.

Тож, центри зайнятості можуть використовувати інформацію приватних агентств зайнятості при підборі підходящої роботи кар'єрними радниками.

Також використовується інформація про вакансії, що надається роботодавцями безпосередньо до Державної служби зайнятості за формою № 3-ПН. Водночас слід зазначити, що раніше подання такої інформації відносилось до обов’язку роботодавців. Відтепер це вже є правом, а не обов’язком роботодавця. Відповідні зміни внесені до Законом України від 15 квітня 2025 року № 4353-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення національної системи кваліфікацій відповідно до актуальних потреб ринку праці” (набрав чинності 02 травня 2025 року).

Закон України від 15 квітня 2025 року № 4353-IX доступний на парламентській вебсторінці: https://shorturl.at/qV1K2

Все про форму звітності № 3-ПН та інші форми звітності тут: https://shorturl.at/AX4OI

 

#Правовий_ порадник_посередника

Чи можуть в центрі зайнятості надати допомогу роботодавцям в реалізації грантових програм?

Так, можуть.

На початку нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738 “Деякі питання надання грантів бізнесу” (із змінами) затверджено низку порядків, які регулюють питання підтримки підприємництва через грантові програми. Серед них, Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу та Порядку надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей. Ці порядки центри зайнятості супроводжують безпосередньо.

Також вищевказаною постановою затверджено Порядок надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства та Порядок надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства. Щодо цих порядків центри зайнятості не задіяні безпосередньо в наданні грантів, але мають можливість надавати консультаційну допомогу з питань організації та провадження підприємницької діяльності та надавати роботодавцям послуги з добору працівників.

Примітка. Постановою Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2025 року № 469 (набрала чинності 24 квітня 2025 року та доступна за посиланням: https://shorturl.at/2k7E8 ) внесено зміни до Порядку надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства та Порядку надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства.

Довідково. Ознайомитись з інформацією про послуги для роботодавців, фінансові програми, які адмініструє Державна служба зайнятості, звітність та інший корисний контент можна ознайомитися за посиланням: https://shorturl.at/77ocCс .

 

#Підтримка_підприємництва

 

 

 

 

 

Чи задіяні центри зайнятості у питаннях підтримки підприємницької діяльності осіб з інвалідністю?

Так, задіяні.

Насамперед нагадаємо, що розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 березня 2025 року № 294-р викладено в новій редакції Національну стратегію із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Урядовим розпорядженням від 25 березня 2025 року № 374-р затверджено план заходів на 2025-2026 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.

Зазначений план передбачає, серед іншого, забезпечення доступу до фінансів суспільних груп, що потребують здійснення додаткових заходів із забезпечення інклюзії шляхом створення програм підтримки. Одним із заходів такого завдання є забезпечення надання індивідуальних і групових консультацій з питань організації та провадження підприємницької діяльності, консультаційних, інформаційних, інформаційно-роз’яснювальних та довідкових послуг щодо програм, які реалізуються Державною службою зайнятості, зокрема в рамках урядового проекту “єРобота”.

Довідково. Корисний контент про державну підтримку підприємництва  розміщений на вебресурсі Державної служби зайнятості, посилання тут:  https://shorturl.at/vBqqF Розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 березня 2025 року № 374-р можна переглянути на урядовому вебпорталі: https://shorturl.at/hsoXr

 

#Правовий_порадник_шукача_роботи

Безбар’єрний простір починається тут: на панельній дискусії обговорили ключові аспекти соціального захисту осіб з інвалідністю

У Кропивницькому до Всесвітнього дня охорони праці відбулася панельна дискусія з питань охорони праці, безпеки працівників та організації інклюзивних робочих місць.

У дискусії взяли участь регіональна координаторка програми «Перезавантаження: розширення можливостей для працевлаштування» Кіровоградської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Лілія Кулак, представники Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю. Серед учасників також була заступниця директора обласного центру зайнятості Наталія Невідома.

Під час панельної дискусії обговорили низку важливих питань: виклики, що постали перед службою охорони праці на підприємствах у зв’язку з війною та її наслідками, психосоціальну підтримку працівників, облаштування інклюзивних робочих місць для ветеранів, які повертаються до цивільного життя, а також зміни до законодавства щодо соціального захисту осіб з інвалідністю.

Наталія Невідома розповіла про державні механізми підтримки роботодавців у працевлаштуванні окремих категорій громадян, у тому числі осіб з інвалідністю, та забезпечення їх можливості повернутися до активної зайнятості й соціалізуватися завдяки створенню інклюзивних умов. Насамперед вона зупинилася на урядовій програмі виплати компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць, місць провадження господарської або незалежної професійної діяльності для осіб з інвалідністю.

Вона наголосила, що роботодавець, який працевлаштував людину з інвалідністю та підготував для неї робоче місце, має можливість отримати компенсацію вартості його облаштування. Роботодавець може скористатися компенсацією вже після облаштування робочого місця для працевлаштованої людини з інвалідністю. Строк подання заяви — до 180 календарних днів з дня працевлаштування такої особи.

Н. Невідома окреслила категорії громадян, для яких роботодавець може облаштувати робоче місце:

  • особи з інвалідністю І та ІІ групи;
  • ветерани з інвалідністю, які вийшли на роботу після звільнення з військової служби на збережене робоче місце;
  • особи з інвалідністю, які розпочали підприємницьку діяльність та облаштували власне робоче місце;
  • особи з інвалідністю, які продовжили підприємницьку діяльність після звільнення з військової служби у запас і облаштували власне робоче місце.

На Кіровоградщині вже були відшкодовані витрати роботодавцям на придбання меблів, ортопедичних крісел, столів із покращеним функціоналом, спеціальних поручнів, систем відеоспостереження та додаткового освітлення, мультимедійного комплексу (інтерактивної дошки), монокуляра тощо.

 

Заступниця директора обласного центру зайнятості також зупинилася на компенсації для роботодавців, які працевлаштували осіб з інвалідністю з числа зареєстрованих безробітних.

Під час заходу вона акцентувала увагу на можливості професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни. Було презентовано експериментальний проєкт з організації професійного навчання таких осіб у закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості. Повідомила, що перелік напрямів навчання включає 98 професій та близько 400 освітніх програм, за якими на ринку праці в області стабільно є попит.

Йшлося також про експериментальний проєкт щодо організації професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені, можливості отримання ваучерів на навчання та про грантову програму на створення або розвиток власного бізнесу для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та членів їхніх сімей.

Підвела підсумки панельної дискусії регіональна координаторка програми «Перезавантаження: розширення можливостей для працевлаштування» Кіровоградської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Лілія Кулак: «Під час нашої розмови ми отримали корисну та змістовну інформацію про кроки держави у сфері охорони праці, проблемні питання та шляхи їх вирішення, як на рівні держави, так і безпосередньо в області. Також ми отримали інформацію щодо дії деяких норм законодавства України, про соціальний захист осіб з інвалідністю, цікавою і важливою була інформація щодо створення інклюзивних робочих місць для осіб з інвалідністю, зокрема для ветеранів, які повертаються на свою робочі місця, та різні програми щодо навчання та перенавчання нашого населення. Такі зустрічі є інформативними і мають бути й у подальшому».

Довідково: панельна дискусія організована з ініціативи Національного комітету Товариства Червоного Хреста України за сприяння Кіровоградської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.

Край відповідальних людей, які не чекають змін, а роблять їх власноруч

Прийшла весна – пора оновлення, чистоти та спільної праці. Попри війну, повітряні тривоги та щоденні виклики, справжні господарі розпочали активні дії задля благоустрою рідного краю. Сприятливі погодні умови надихнули жителів громад на покращення стану довкілля.

Задля максимального залучення незайнятих громадян до прибирання прилеглих територій щороку комунальні підприємства та органи місцевого самоврядування комунікують зі службою зайнятості у напрямку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Світловодська громада вже розпочала благоустрій своєї території. Серед тих, хто дбає не лише про чистоту своїх територій, а й про зайнятість місцевих мешканців – КП «Житлосервіс 2012». Вони активно взаємодіють у напрямку організації громадських робіт із Світловодським управлінням Олександрійської філії обласного центру зайнятості.

Учасники громадських робіт – безробітні громадяни – виконують важливу справу: прибирають кладовища, меморіали, місця поховань загиблих захисників України, доглядають за об’єктами історичної та культурної спадщини, ліквідують стихійні сміттєзвалища.

Особливої уваги заслуговує участь безробітних у загальноміській толоці з благоустрою міста, що проходить наразі у місті Світловодськ. Безробітні разом з містянами, які виявили бажання долучитися до благоустрою території, працюють над впорядкуванням зупинок громадського транспорту, скверів, парків, Бульварного узвозу, центральної вулиці міста, прибудинкових територій та інших громадських просторів.

Це не просто прибирання – це праця та прояв любові до свого міста й країни, прагнення зробити їх кращими для себе, для дітей, для всіх українців.  

Водночас це реальна допомога громадам та підтримка для тих, хто шукає роботу. Лише цьогоріч до таких робіт долучилися майже 60 безробітних, з них половина – внутрішньо перемішені особи. На оплату праці безробітних громадян з місцевих бюджетів було спрямовано понад 437 тис. грн.

Світловодщина – це край відповідальних та стійких людей, які не чекають змін, а роблять їх власноруч. «Поки наші захисники боронять незалежність на передовій, ми тримаємо свій тил – у чистоті, порядку та любові до рідної землі», – стверджує Лариса Шевченко, начальник Світловодського управління.

 

Чи існують обмеження при розміщенні реклами про вакансії на вебсайті роботодавця?

Так, існують.

Насамперед нагадаємо, що Порядок подання форми звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)” (далі – Порядок) затверджено наказом Міністерства економіки України від 12 квітня 2022 року № 827-22, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 травня 2022 року за № 565/37901.

Порядком передбачено, що форма звітності подається до центру зайнятості безумовно – навіть у випадку самостійного укомплектування вакансій (відомості про вакансію в такому випадку не заповнюються). Одним із варіантів такого самостійного укомплектування є розміщення інформації про вакансію на офіційному вебсайті роботодавця. При цьому роботодавці мають додержуватися антидискримінаційних вимог щодо оголошень про вакансії. Так, забороняється в оголошеннях зазначати обмеження щодо віку кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі, висувати вимоги, що надають перевагу одній із статей, а також вимагати від осіб, які працевлаштовуються, надання відомостей про особисте життя. За порушення порядку розміщення оголошень передбачена відповідальність.

Все про форму № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» на вебсторінці Державного центру зайнятості: https://shorturl.at/of3GJ

Є запитання щодо заповнення форми № 3-ПН та її подання? Звертайтеся до  місцевих підрозділів Кіровоградського обласного центру зайнятості, контактна інформація доступна на вебсторінці, посилання тут: https://shorturl.at/WvXZr

#Електронний_кадровий_клуб

 

Яким чином роботодавець може повідомити центр зайнятості про закриття вакансії?

Порядок подання форми звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)” затверджено наказом Міністерства економіки України від 12 квітня 2022 року № 827-22, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 травня 2022 року за № 565/37901.

Пунктом 1.8 розділу I вказаного Порядку передбачено, що роботодавець може повідомити центр зайнятості про закриття вакансії шляхом електронної комунікації, зокрема мобільним або фіксованим зв’язком, надсилання повідомлення електронною поштою. Роботодавець може повідомити про таке закриття фахівця центру зайнятості під час особистої зустрічі.

Все про форму № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» на вебсторінці Державного центру зайнятості: https://shorturl.at/eNBUQ Є запитання щодо заповнення форми № 3-ПН та її подання? Звертайтеся до місцевих підрозділів Кіровоградського обласного центру зайнятості, контактна інформація доступна на вебсторінці, посилання тут: https://shorturl.at/VkNVh

 

#Електронний_кадровий_клуб

 

 

 

 

Чи обов’язково у формі звітності № 3-ПН зазначати назву професії відповідно до класифікатора?

Так, обов’язково.

Нагадаємо, що у формі звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)” професійна назва робіт (професія/посада) зазначається у таблиці “Основні дані про вакансію(ї)” та у додатку до форми “Відомості про вакансію(ї)”.

Відповідно до пункту 4.1 розділу IV Порядку подання форми звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)”, затвердженого наказом Міністерства економіки України від 12 квітня 2022 року № 827-22, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 травня 2022 року № 565/37901, професійна назва робіт (професія/посада) зазначається згідно з Національним класифікатором України ДК 003:2010 “Класифікатор професій”, затвердженим наказом Держспоживстандарту від 28 липня 2010 року № 327.

Примітка. З інформацією щодо користування вказаним класифікатором можна ознайомитися на вебсторінці Міністерства економіки України: https://shorturl.at/wqavu

Все про форму № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» на вебсторінці Державного центру зайнятості: https://shorturl.at/TgJW5 Є запитання щодо заповнення форми № 3-ПН та її подання? Звертайтеся до  місцевих підрозділів Кіровоградського обласного центру зайнятості, контактна інформація доступна на вебсторінці, посилання тут: https://shorturl.at/JAb63

 

#Електронний_кадровий_клуб

 

Чи можуть фахівці центру зайнятості допомогти роботодавцю в заповненні відомостей про вакансію?

Так, можуть.

Відповідно до пункту 5.1 розділу V Порядку подання форми звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)”, затвердженого наказом Міністерства економіки України від 12 квітня 2022 року № 827-22 (набирає чинності 07 липня 2022 року), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 травня 2022 року за                                № 565/37901, відомості про вакансію заповнюються фахівцем центру зайнятості під час проведення консультацій з роботодавцем. Такі консультації проводяться під час особистої зустрічі фахівця з роботодавцем, шляхом електронної комунікації, надсилання/отримання повідомлень електронною поштою. Відомості про вакансію можуть заповнюватись роботодавцем самостійно.

Все про форму № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» - на вебсторінці Державного центру зайнятості: https://shorturl.at/Jd7i0

Є запитання щодо заповнення форми № 3-ПН та її подання? Звертайтеся до  місцевих підрозділів Кіровоградського обласного центру зайнятості, контактна інформація доступна на вебсторінці, посилання тут: https://shorturl.at/69Nvp

#Електронний_кадровий_клуб

←  повернутися 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 18 далі →
    Маєте проблеми зору?
    Оберіть зручний формат:

    A-    A    A+  Увімкнути альтернативну версію сайту


Опитування




Корисні ресурси






    Офіційне інтернет-представництво Президента України


    Верховна Рада України


    Законодавство України


    Кабінет Міністрів України


    Кіровоградська ОДА


    Кіровоградська обласна рада